Featured

Marketing dla Biznesu

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

— Mahatma Gandhi.

Zapraszamy Cię w podróż. Nie będzie to jazda bez trzymanki, ale supernowoczesna, kompleksowa, bezpieczna, wygodna i pełna przygód trasa. Z pasją i zaangażowaniem wybierzemy się we wspólną podróż. Na pierwszej stacji zaproponujemy profesjonalną kreację, poprzez kolejne przystanki, aż do końcowego, gotowego produktu. Razem z Wami wybierzemy się w podróż życia z szeroko rozumianą reklamą i wizerunkiem firm – identyfikacją wizualną, kampaniami reklamowymi, zarządzaniem markami, poligrafią, projektowaniem stron www i pozostałymi dziedzinami PR oraz marketingu. Bardzo ważne jest dla nas Wasze zdanie – dzięki temu możemy się rozwijać i doskonalić. Zapraszamy!

Książka, eBook czy audiobook?

Ostatnio pracuję nie tylko nad kampaniami moich klientek i klientów, ale także nad książkami, eBookami a nawet audiobookiem.

Coraz częściej szukamy niestandardowych pomysłów na dotarcie do odbiorców. Szukamy też możliwości przekazania swoich doświadczeń, myśli czy wiedzy. Idealnym wydaje się tutaj eBook, czyli publikacja elektroniczna, zawierająca tekst i obrazy, zapisana w formacie umożliwiającym odczytanie na urządzeniach elektronicznych typu telefon, tablet czy czytnik.

Teraz pracuję nad czterema wydawnictwami, z czego dwa są już prawie gotowe do premiery.

Książka „Przeszczep szpiku i nowe życie. Książka dla chorych i ich najbliższych” to wydanie Alicji Sadowskiej i Marzeny Dembickiej. Wydanie w trzech odsłonach: książka drukowana, eBook i audiobook.

http://www.facebook.com/Przeszczep-szpiku-i-nowe-życie-104445414669955/

Jeżeli interesuje Cię ten temat, zajrzyj na tę stronę:

https://zrzutka.pl/d997b5

Kolejne wydawnictwo to eBook, który prawdopodobnie będzie też książką wydrukowaną:)

„Lipodema. liposukcja bez tajemnic.” – to książka dedykowana kobietom, które cierpią na lipodemę, czyli tzw. chorobę grubych nóg.

Ponad 80 stron informacji o chorobie, o tym, jak przygotować się do operacji, a także, jak powinna przebiegać rekonwalescencja.

Kolejnym wydawnictwem nad którym pracuję, to książka „Samorządowcy zmieniają Polskę na lepsze”. Jeżeli znasz działacze samorządowca który powinien znaleźć się w tej książce napisz do mnie: kontakt@joannathomas.pl

Warto tutaj też przypomnieć pierwszą książkę, którą wydałyśmy w ramach Charmsów Biznesu – „Kobieta na swoim”

http://www.kobietanaswoim.pl

Kobieta na swoim to książka dedykowana przedsiębiorcom – zarówno tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w biznesie, jak i tym, którzy chcą rozwinąć biznes.

A może ty także szukasz skutecznego narzędzia i myślisz o napisaniu i wydaniu eBooka? Zapraszam!

Po co mi kartka świąteczna?

Kartki świąteczne powstały z lenistwa! Dokładnie tak samo jak nasza konferencja Charmsy Biznesu (www.charmsy-biznesu.pl)!

W XIX wiecznej Anglii istniał zwyczaj pisania przedświątecznych listów. Henry był bardzo zapracowanym człowiekiem i nie miał czasu na odpisywanie na wszystkie listy, które dostał. Poprosił więc zaprzyjaźnionego artystę o to, by wykonał obrazek i zlecił drukarni powielenie go. Tak powstało pierwsze tysiąc kartek.

Dzisiaj, kiedy tak bardzo brakuje nam kontaktów, a najbliższe święta mogą nie być tak rodzinne jak te w 2019 roku, wykorzystujemy każdy sposób, by przekazać kilka słów swoim klientom. I choć produkcja pocztówek na przemysłową skalę rozpoczęła się w 1915 roku, dzisiaj mamy sposoby na jej spersonalizowanie.

Karta świąteczna projektowana dla Twojej firmy

Możesz zamówić projekt dedykowany tylko dla twojej firmy. Wówczas kartka będzie wyglądać dokładnie tak jak chcesz. I w tylu egzemplarzach, ile sobie życzysz. Takie kartki najczęściej proponuję w formie 2xDL składane do DL. można je wysłać w znakowanej kopercie czy dołączyć do zestawu świątecznego.

Kartki gotowe z możliwością wdrukowania życzeń i logo

Te są zamawiane najczęściej, bo są efektowne i wybierane z katalogu. Prosto, szybko i bez dodatkowych kosztów za projekt. Wykonane z ozdobnych papierów, często kuszą kolorami, czy funkcjami. W tym roku dostępne także eko z nasionami sosny.

Kartka z misją

Od ponad roku propaguję współpracę Warsztatów Terapii Zajęciowej z biznesem. WTZ to magiczne miejsce, w którym osoby niepełnosprawne w ramach zajęć, w poszczególnych warsztatach przygotowują karty, stroiki, drobne podarunki, którymi możemy obdarować klientów czy znajomych. Polecam kiermasze przedświąteczne organizowane przez Warsztaty. W Bydgoszczy mamy siedem takich placówek. Daje to niesamowitą satysfakcję obu stronom – wykonawcom i nam – klientom.

Szybko, czasami na ostatnią chwilę czyli e-kartki

Co roku w naszej Agencji Marketingowej M4Bizz przygotowujemy projekty e-kartek. Ich zastosowanie zmienia się wraz z rozwojem mediów społecznościowych.

Na początku – tradycyjnie wysyłane mailem jako załącznik, dzisiaj dopasowane wymiarem do medium w którym klient planuje ją zamieścić. Z logo, grafiką i życzeniami, czasami animowana. Kartka, która w tym roku znowu pobije zeszłoroczne rekordy popularności.

Porządki na koniec roku

Środek października 2020 to dobry moment na porządki. Długie wieczory, pandemiczne obostrzenia i chęć planowania (bo ostatnio nie dane nam było trzymać się planów) sprawiają, że przy moim fotelu pojawiają się notes, pióro i kubek gorącej herbaty.

Od czego zacząć?

Przygotuj prosty opis sytuacji:

 • gdzie jesteś?
 • dokąd zmierzasz?
 • jak planujesz tam dotrzeć?
 • określ, po czym poznasz, że osiągnęłaś/osiągnąłeś cel.

Zrób też rachunek sumienia:

 • czy jesteś Zosią Samosią, która sama realizuje, wystawia, pisze, zamawia, koresponduje, sprzedaje, prowadzi kampanię, rozmawia, umawia i goni resztkami sił? I nie ma czasu na usługi/produkcję?
 • czy dopadają cię wątpliwości dotyczące powodzenia danego projektu?
 • czy na myśl o jakiejkolwiek zmianie czujesz się sparaliżowana?
 • czy robisz przestrzeń na nowe, które może zdarzyć się za moment?
 • czy wiesz, ile potrzebujesz pieniędzy, żeby przeżyć?
 • co nauczyło cię doświadczenie ostatnich miesięcy?

Zapisz swoje biznesowe marzenia:

 • na 2021 rok
 • na kolejne 5 i 10 lat
 • na starość
 • na ciężkie czasy.

Zaproponowane przeze mnie punkty mogą stać się dla Ciebie drogowskazem do kolejnych – już przemyślanych i zaplanowanych działań marketingowych. Już wiesz, jak bardzo zmienia się świat, potrzeby klientów i twój nastrój na kwarantannie czy podczas lockdownu. Teraz jesteś mądrzejsza, mądrzejszy o doświadczenia z ostatnich miesięcy. I to też możesz wykorzystać w planowaniu na 2021 rok.

Chociaż przyzwyczajenia i potrzeba powrotu do tego, co znane i akceptowane, jest ogromna.

Kiedy we wrześniu rozmawiałam z jednym z moich Klientów, przyznał, że tak bardzo potrzebuje spokoju i stabilizacji przy obecnym chaosie (zmiany w prawie, obostrzenia pandemiczne, nieobecności związane z kwarantanną), że chce zamówić kalendarze. Potrzebuje tej namiastki normalności, jaką daje mu kalendarz. I potrzebuje tej ułudy, że plany, które wpisze na 2021 rok będzie mógł zrealizować.

A co tobie jest potrzebne, by móc skupić się na tu i teraz, zrobić rachunek sumienia, zapisać plany i konsekwentnie je realizować nawet wówczas, kiedy sytuacja będzie wymagała by je aktualizować i dopasować do nowej, zmieniającej się rzeczywistości?

Jak rozpocząć współpracę z agencją?

Ostatnio jedna z uczestniczek spotkania dla kobiet zapytała mnie z rozbrajającą szczerością:

„Jak rozpocząć współpracę z Agencją Marketingową M4Bizz i ile to kosztuje?”

Odpowiedziałam Jej – zgodnie z prawdą, że wystarczy do mnie zadzwonić (501 925 206) lub napisać (joanna@m4bizz.pl) i umówimy się na kreatywną kawę, na którą to ja zapraszam (spotkanie jest bezpłatne).

Co to jest KREATYWNA KAWA z Joanną?

„Po kreatywnej kawie wyszłam pełna konkretnych pomysłów i z wiedzą, jak je dobrze zrealizować. Joanna patrzy na biznes oczami klienta i bardzo cenię tę jej umiejętność.

Tak, czeka mnie praca, ale mogę wybrać: zlecić Joannie, lub zrealizować to sama.”

Sylwia

Czym zajmuje się Agencja Marketingowa M4Bizz?

 • Doradzam Klientom jak osiągnąć cel, który sobie wyznaczyli. A jaki to cel? Rozmawiamy o tym na KREATYWNEJ KAWIE.
 • Analizujemy dotychczasowe działania marketingowe Twojej firmy. Rozmawiamy o tym na KREATYWNEJ KAWIE
 • Planujemy działania, które będą zgodne z Twoją wizją biznesu, jednocześnie dotrą do Twojego Klienta.

tel. 501 925 206
mail: joanna@m4bizz.pl

DO ZOBACZENIA:)

Joanna

Agencja M4Bizz

Jak to się zaczęło?

Kiedy planowałam zostać Kobietą na swoim, wybrałam się na rodzinne wakacje.
Pierwszego dnia poszliśmy na plażę – kamienista i szarą. Zobaczyłam pomarańczowy kamień. Poszliśmy dalej.

Kamień nie dawał mi jednak spokoju i następnego dnia poszliśmy w to samo miejsce. Kamień nadal tam był, a ja pokazałam go moim chłopakom.

Dla mnie to był znak. Postanowiłam, że mój ulubiony kolor – pomarańczowy – będzie także kolorem firmowym.

Zaczęło się od planów na bycie Kobietą na swoim oraz podróży.

Czym zajmuje się M4Bizz?

Najważniejsze jest osiągnięcie celu, który sobie założysz.

Na pierwszym spotkaniu, podczas kreatywnej kawy, porozmawiamy o Twoich dotychczasowych działaniach, a także o tym, co chcesz osiągnąć.

Dlaczego M4Bizz? Bo podchodzimy do tematu kompleksowo.
Współpracujemy z firmami i freelancerami, by działania marketingowe dopasować i wdrożyć. Czym się zajmujemy?

GRAFIKA REKLAMOWA – księgi wizualizacji, logotypy, plakaty, foldery, ulotki, wizytówki, banery Internetowe, opakowania, billboardy, wizualizacje (witryn, stoisk targowych, reklama na pojazdach, w budynkach, na ścianach)…

DRUKI – wizytówki, foldery, ulotki, plakaty, kalendarze, billboardy, banery, siatki, koperty, listowniki, segregatory, teczki, prezentacje…

SESJE FOTO – biznesowe, produktowe, aranżowane, plenerowe…

WYNAJEM SAL SZKOLENIOWYCH – dwie sale, każda po 25 metrów kwadratowych, możliwość połączenia, co daje 50 metrów kwadratowych; rzutnik, ekran, internet, catering

STRONY WWW – projekt, tworzenie oraz pozycjonowanie, prezentacje multimedialne, kampanie reklamowe w Internecie, spoty reklamowe…

WYNAJEM POWIERZCHNI REKLAMOWYCH – billboardy, LED-y, banery, reklama na autobusach, tramwajach, citylighty, ściany reklamowe…

REKLAMA ZEWNĘTRZNA – oklejanie samochodów, reklama na pojazdach MZK, tablice, szyldy, litery przestrzenne, roll-up’y, stoiska targowe, standy, plafony…

REKLAMA W MEDIACH – sprzedaż powierzchni w mediach tradycyjnych (radio, prasa, TV) oraz reklama on-line…

GADŻETY – pendrive’y, breloki, torby, kubki, długopisy, odblaski, smycze, odzież reklamowa, kalendarze z logo, stojaki na ulotki i wizytówki, gadżety niestandardowe dostosowane do odbiorcy…

EVENTY – otwarcia sklepów, szkolenia, wydarzenia promocyjne, prowadzenie imprez, obsługa promocyjna (hostessy), organizacja zajęć dla dzieci…

MARKETING – doradztwo, outsourcing, opracowanie i wdrażanie strategii marketingowych oraz działań operacyjnych, realizacja kampanii promocyjnych, wizerunkowych oraz sprzedażowych, opracowanie kampanii…

PUBLIC RELATIONS – media relations, social media, prowadzenie biura prasowego, organizacja konferencji prasowych, opracowanie planu i przeprowadzenie działań społecznościowych, założenie i prowadzenie kont na portalach społecznościowych, monitoring mediów…